НА ЖИВО: Манчестър Сити – Арсенал, „гражданите“ поведоха

Спорт

Отборите на Манчестър Сити и Арсенал играят при резултат 1:0 в двубой от 5-ия кръг на Висшата лига. В 24-ата минута Рахийм Стърлинг изведе „гражданите“ напред в резултата.

Getty Images

Срещата стартира ударно, след като още в първата минута Сити атакува вратата на противника. Ударът на Рияд Марез обаче бе неточен и премина покрай лявата греда на Лено. Малко по-късно Агуеро също опита удар, но и неговият удар бе извън очертанията.

Резултатът бе открит в 24-ата минута, когато Рахийм Стърлинг изстреля отскочила топка, попаднала при него в наказателното поле, в долния ляв ъгъл на вратата на „артилеристите“.

Гостите опитаха да отвърнат светкавично, след като Букайо Сака надбяга противниковата защита и стреля бързо от ръба на наказателното поле, но Едерсон се справи фантастично и отрази.

Манчестър Сити – Арсенал   1:0
1:0 Рахийм Стърлинг 24′

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Манчестър Сити:  31. Едерсон, 2. Кайл Уокър, 3. Рубен Диас, 6. Нейтън Аке, 27. Жоао Кансело, 16. Родриго, 20. Бернардо Силва, 47. Фил Фоудън, 7. Рахийм Стърлинг (к), 10. Серхио Агуеро, 26. Рияд Марез

Мениджър: Хосеп Гуардиола

Арсенал: 1. Бернд Лено, 3. Киеран Тиърни, 6. Габриел, 16. Роб Холдинг, 2. Ектор Бейерин, 7. Букайо Сака, 8. Дани Себайос, 34. Гранит Джака, 12. Уилиан, 14. Пиер Емерик-Обамеянг (к), 19. Никола Пепе

Мениджър: Микел Артета

Съдия: Крис Кавана
Стадион: „Етихад Стейдиъм“, Манчестър

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Gong.bg. Можете да го изтеглите от Google Play, App Store и AppGallery.Източник: Gong.bg